KORONA VE BİLİNÇALTI (2)

Merhaba Sevgili Dostlarım,
 İnsanlık âlemi için, içinden geçtiğimiz süreç gerçekten çok düşündürücü ve ibret alınması gereken bir hadiselerle dolu. Daha 2020’nin ilk anlarından itibaren, depremlerle sarsılan arz ve arzın sakinleri arka arkaya gelen birçok tatsız hadisenin; en sonunda malum virüs salığının şok edici etkisinde kaldı. Beklenmedik bir hız ve etki ile küresel bir sorun olan bu virüs insanlığı ciddi anlamda korku ve paniğe sevk etti. Maalesef bu korku ve panik virüsün kendinden de ölümcül bir etkiye sahip. Bu hususta daha önce de BİLİNCALTI ve KORONA VİRÜS başlıklı bir yazı yazdım. Bu gün sizlere bu konunun çok başka cihetlerinden söz etmeye çalışacağım.
Sevgili dostlarım, yazımın başında belirtiğim gibi, insanlık âlemi olarak, ülke, millet, din, dil, ırk v.s. gibi ayırt edici tüm faktörlerden öte;  “ibret” alınması gereken, sıra dışı olaylar yaşıyoruz. İbret alıyor muyuz? Bence hayır.
Şimdi sizlere İLAHİ FARKINDALIK Sıfır Noktası Enerjisinin penceresinden corona virüsün nasıl görüldüğünü göstermeye, anlatmaya çalışacağım. Öncelikle bu virüsün akciğerlerimize yerleşerek, hayati öneme haiz proteinlerimizden beslenip, orada gelişip üreyip bizi öldürdüğünü biliyoruz. Akciğerlerimizin bizim için ne kadar önemli ve yaşamsal bir organ olduğunu da hepimiz biliyoruz. Akciğerlerimiz bizim öğretilerimizde “hayatı özümseme ve koşulsuz sevgi ile kabul etmeyi” temsil eder. Bizler Sıfır Noktası Enerjisi ve Manyetik Hipnoz ile yaptığımız çalışmalarda Akciğer hastalıklarının çekirdek inancında “sevgisizlik” çıkmaktadır. Sevgi olmayınca, ne oluyor? Evrende boşluk olmayacağına göre yerine nefret, korku, öfke, haset gibi olumsuz enerjiler doluyor. O zaman şaşılacak bir şey yok. Rabbimiz insanlara HAKK ismi şerifi gereği hakikati gösterecek. İLAHİ FARKINDALIK penceresinden biraz daha derine doğru bakarsak görüyoruz ki… Uzayın sonsuz derinliklerini keşfetmeye çalışan, akıllara durgunluk verecek teknolojik ve bilimsel gelişimler sağlayan insanoğlu canlı bile sayılmayan, ancak mikroskop aracılığı ile görebildiğimiz bir varlığın üstesinden gelemedi. Dikkat ederseniz bu mikrobik varlık tüm insanlığın hayatını hiç olmadığı kadar kısıtladı, daralttı ve bizleri evlerimize hapsetti. Peki, verilmek istenilen mesaj ne olabilir? Diye soracak olursak; Bu ölümcül hadisenin bizlere FARK ET tirdiği en önemli hususlar:
 • İNSANOĞLU ALİL VE ACİZLİĞİNİ BİR KEZ DAHA İDRAK EDECEK, AZGINLIĞINDAN VE KİBRİNDEN FERAGAT EDEREK KULLUK BİLİNCİNE YENİDEN DÖNMELİDİR.
 • İNSANOĞLU BU ASIRDA, BU KADAR BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK GELİŞİMİNE RAĞMEN, CANLI BİLE SAYILMAYAN BİR VİRÜSÜN ESARETİNE MAHKÛM OLMANIN TRAJİK SONUCUNU YENİDEN DEĞERLENDİRİP, ŞÜKÜR KAPISINDA BOYNUNU BÜKECEKTİR.
 • İLAHİ ADALETİN, RABBİMİZİN HAKK İSMİ ŞERİFİ EKSENİNDE DÖNDÜĞÜNÜ, KUTSAL DENGENİN ENİNDE SONUNDA TECELLİ EDECEĞİNİ, “KENDİMİZİ BİLMEMİZ” İÇİN ÖLÜMCÜL HATIRLATMALARI FARK ETMEMİZ GEREKİYOR.
 • BU MUSİBET VESİLESİ İLE KONTROLDEN ÇIKMIŞ DÜNYA AKSİYONLARINDAN, SAKİNLİĞE, SÜKÛNETE HATTA DURAĞANLIĞIN MUHTEŞEM DİNGİNLİĞİNİ HİSSEDİP, İÇİMİZE DÖNÜP, KENDİMİZE GELMEMİZ GEREKİYOR.
 • ÇOĞUMUZUN “İŞ” DİYE KENDİMİZİ PARALADIĞIMIZ DÜNYANIN ACIMASIZ MIKNATISININ ETKİSİNDEN KURTULUP, EVİMİZE, YUVAMIZA, EŞİMİZE, ÇOCUKLARIMIZA YÖNELMEMİZ; ONLARLA “BİR VE BERABER” OLMANIN HAZZINI YAŞAMAMIZ GEREKİYOR.
 • KOŞULSUZCA SEVEBİLMEK, KARŞILIK BEKLEMEDEN VEREBİLMEK, EMPATİ KURABİLMEK İÇİN DİKKATİMİZİ ÇEKİYOR.
 • MAĞRURLANIP, KİBİR, GURUR VE UCUBA DÜŞMEDEN İNSANLIĞIMIZI YENİDEN HATIRLATIYOR.
 • SIKLIKLA KULLANILAN BİR HALK DEYİMİNİ “KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK”  HATIRLAYARAK HASTALIK, YOKSULLUK, ÇARESİZLİK VE ÖLÜM GİBİ HAKİKATLERİMİZLE YÜZLEŞİYORUZ.
 • EN ÖNEMLİSİ DE ÇOĞUMUZUN OTEL GİBİ KULLANDIĞIMIZ EVİMİZE MAHKÛM EDEREK, ÇOĞU ZAMAN İHMAL ETTİĞİMİZ YUVAMIZIN SICAKLIĞINA SIĞINIYORUZ.
 • VE… HAKK TEALA BİZLERE “HER NEFS ÖLÜMÜ TADACAKTIR.” AYETİ KERİMESİNİ BİZLERE EZBERLETİYOR.

   

                                                                                                                                                    Bayram ERSOY